Takie tam

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-01-16 20:44:28

Agnieszka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 31
Punktów :   

Włochy

uznałam, że czas wtajemniczyć was w moje plany:)
jak wiecie, planowany limit finansowy to 2500zł. coraz bardziej zaczynam się obawiać, że się w nim nie zmieścimy (najwyżej będziemy oszczędzać na jedzeniu, zabierzemy dużo ze sobą z Polski:D, ale mimo wszystko organizacja jedzenia na dwa tygodnie to nie w kij dmuchał). W każdym razie jakby się dało to przygotujcie sobie jakieś pieniążki w zapasie.

Mój plan zwiedzania wygląda tak:
13 września - rano przylot do Mediolanu (a właściwie na lotnisko niedaleko, prawdopodobnie Malpensa). Przelot Lufthansą kosztuje 198zł, Lotem, 239zł, Wizzairem 140zł plus opłaty za bagaż.
Kilka godzin spędzamy w Mediolanie, po czym udajemy się pociągiem do Werony (jeśli uda nam się znaleźć tam nocleg).

14 września - rano zwiedzamy Weronę, potem śmigamy pociągiem do Wenecji. Mieszkanie w Wenecji http://www.only-apartments.com/en/venice/7993/. W Wenecji spędzamy 3 noce

17 września - w zalezności od tego czy bedziemy mieli coś do roboty jeszcze w Wenecji, wyjeżdżamy do Bolonii albo rano, albo koło południa. W Bolonii spędzamy chwilę (podobno nie ma tam nic specjalnie ciekawego, możemy wbić na spaghetti po bolońsku:D), dalej śmigamy do Florencji.
Mieszkanie we Florencji http://www.sagittariofirenze.it/. Tam również spędzamy 3 noce.
Podczas pobytu we florencji moglibyśmy na jeden cały dzień wyjechać do tzw. Cinque Terre http://www.wiadomosci24.pl/artykul/szla … 51115.html
podróż z florencji pociągiem trwa ok 3 godzin, pomiędzy tymi miasteczkami tez można się przemieszczac pociągiem.

20 września - jedziemy do Rzymu, ale myślę, że możemy pojechac trochę inną drogą niż bezpośrednie pociągi i wstąpić do Sieny, podobno piękny plac i katedra i w ogóle fajnie. Tam bysmy spedzili kilka godzin, po czym wsiadamy z powrotem w pociąg do Rzymu (z przesiadką niestety).
W Rzymie zostajemy do 26 września (chyba, że chcemy dłużej?)
Mieszkanie w Rzymie http://www.only-apartments.com/en/rome/5603/
na innej stronie to mieszkanie istnieje jako 5+baby, a tutaj jako 6-osobowe przy czy dla dwóch osób są rozkładane łóżka. Jego zaletą jest to że jest tanie, ma kuchnię, i jest w Rzymie a nie na jakimś zadupiu. Tylko właściciel życzy sobie zapłatę przed przyjazdem, co mi sie nie do konca podoba, bo jednak przyjęte jest raczej ze placi się zaliczke a nie calą kwotę.

Lot z Rzymu do Warszawy za pomocą Lotu kosztuje 310zł, Alitalia 307zł.

Ceny mieszkań:
Werona ?
Wenecja 21E
Florencja 17E (jeśli cena podana jest aktualna, bo to samo mieszkanie jest do wynajęcia na only-apartments tylko kosztuje aż 24E za dobe)
Rzym 13,5E

Ceny biletów kolejowych i czas przejazdu:
Milano-Verona    9E    1:55
Verona-Venezia    6,25    2:17
Venezia-Bologna    8,9    2:07
Bologna-Firenze    10,5    0:59
Firenze-La spezia (miejscowość z której można jechać do Cinque Terre)    9,3   2:26
La Spezia-Firenze tak samo
Firenze-Siena    6,3    1:28
Siena-Roma    13,75    3:19

prawdopodobne ceny niektórych muzeów i innych atrakcji kulturalnych:
Wenecja Pałac Dożów 5,5E, dzwonnica Bazyliki Św. marka 6E, bilet na wodny tramwaj na 3 dni ok. 22E
Florencja Galleria Uffizi 6,5E
muzea Watykańskie 8E
koloseum + Palatyn + forum Romanum 9E
Verona card na jeden dzień 10E

aż mnie głowa rozbolała tyle się napisałam:D. Proszę to przestudiować, żeby każdy już wiedział gdzie jedziemy:)

Ostatnio edytowany przez Agnieszka (2011-01-16 21:21:50)

Offline

 

#2 2011-01-16 20:45:47

 Dziunia!

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 55
Punktów :   

Re: Włochy

no, w koncu zaczynamy korzystac z podziałow forum

Offline

 

#3 2011-01-16 21:31:25

Katarzyna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 31
Punktów :   

Re: Włochy

o w dupe! Aga, odwalilas kawal dobrej roboty:)

Offline

 

#4 2011-01-16 21:38:41

Agnieszka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 31
Punktów :   

Re: Włochy

cieszę się Kuczi, że mnie doceniasz:). Niech mi Korki nie mówi teraz że jestem leniwa:). Ja po prostu muszę mieć motywację:)
aha, te mieszkania się wyszukane pod kątem 6 osób, gdyby się okazało ze Rafał jednak zmienił zdanie to trzeba by szukać innych. W Rzymie było jedno całkiem fajne dla 5 osob, ale w innych miastach nie wiem.

Ostatnio edytowany przez Agnieszka (2011-01-16 21:41:24)

Offline

 

#5 2011-01-16 21:41:12

 Dziunia!

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 55
Punktów :   

Re: Włochy

naprawde szacun!
a np zeby zaoszczedzic mozemy w wenecji i florencji spedzic tylko po 2 noce zamiast 3, zawsze cos
albo nawet wtedy w Rzymie dluzej mozemy zaszalec

Offline

 

#6 2011-01-16 21:43:38

Katarzyna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 31
Punktów :   

Re: Włochy

ej, dlaczego nie moge odpowiadac na wlasne posty, kurwa!

Offline

 

#7 2011-01-16 21:44:40

 Marta

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 33
Punktów :   

Re: Włochy

Tylko, że niektóre apartamenty są do wynajęcia dopiero, kiedy zostaje się 3 noce, przynajmniej tak było na jednej stronie, którą podklepywała nam Aga. Także tego.
Trzeba się Rafała dopytać, czy na pewni jedzie, czy mówił tak jedynie pod wpływem alko :].

Offline

 

#8 2011-01-16 21:46:11

 Dziunia!

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 55
Punktów :   

Re: Włochy

aaa no to faktycznie wtedy nie da rady zmienic
a Ty Aga tylko na mieszkania patrzyla, na hotele nie? bo czasem sie duzo w cenie za noc nie roznia... szczegolnie jak licza za pokoj, a nie od osoby

Offline

 

#9 2011-01-16 21:48:46

Agnieszka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 31
Punktów :   

Re: Włochy

no ja na początku też myślałam zeby w Wenecji spedzic 2 noce, ale po 1 obawiam się ze niewiele nam się uda zwiedzić biorąc pod uwagę ze czesc czasu spedzimy na przejazdach pomiedzy miastami (zostanie nam właściwie tylko 1 dzień na zwiedzanie wenecji, a we florencji juz to wybrzeze musielibysmy na pewno pominąć). Druga sprawa ze nikt nam nie wynajmne mieszkania na mniej nic 3 noce, będziemy musieli szukac hosteli.
Generalnie myśle ze z żadnym biurem byśmy nie wyjechali na 2 tygodnie, zwiedzając połowę Włoch za 2,5 tysiąca albo nawet za 3.
Po odjęciu noclegów, przelotów, i pociągów, zostaje nam jakieś 750zł na wyżywienie i bilety wstępów. Odejmijmy ze 100E na te wszystkie atrakcje to zostaje nam 350zł. Także po prostu musimy oszczędzić na jedzeniu:)
Aśka ogarniałam wszystkie możliwe strony z hostelami, pensjonatami, hotelami. coś da się znaleźć w razie czego. Ale jednak w mieszkaniu jestemy sami, mamy wlasną kuchnie itp

Ostatnio edytowany przez Agnieszka (2011-01-16 21:50:35)

Offline

 

#10 2011-01-16 21:52:10

 Dziunia!

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 55
Punktów :   

Re: Włochy

z tym bedzie ciezko, bo jednak ogranicza nas troche stan tego (ale jakies mussli czy inne duperele dlugoterminowe nie reagujace na zmiany tempertury nie beda tragiczne w smaku...)
no wlasnie z mieszkaniem dlatego lepiej, bo jak jest kuchnia i oszczedzamy na szamie, to mozemy cos pozadnego przygotowac

Ostatnio edytowany przez Dziunia! (2011-01-16 21:53:21)

Offline

 

#11 2011-01-16 22:00:54

Agnieszka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 31
Punktów :   

Re: Włochy

najwyżej będziemy żyli na makaronie z sosem pomidorowym, pomidorów to oni tam mają dostatek, na pewno nie są drogie:D. moim zdaniem jak poszukamy jakichś tanich supermarketów to spokojnie ugotujemy sobie obiad za pare euro. A rzeczy do jedzenia, które można wziąć z Polski też jest mnóstwo, mam już wprawe, bo z Martą i Zofią zawsze zabieramy ze sobą masę jedzenia, dzięki czemu na miejscu wydajemy juz mało. Właściwie tylko na pieczywo, owoce, jakąś lokalną kiełbę (np. chorizo:D). kurde zapomniałam o budżecie na wino!!!!!! trzeba wziąć jakąś dodtakową sakiewke:D

Offline

 

#12 2011-01-16 22:02:16

 Dziunia!

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 55
Punktów :   

Re: Włochy

no wlasnie! ewentualnie troche wodki z PL tez mozna zabrac hahahahahahaha
ale denerwuje mnie ten emot dlaczego nie ma buzki z jezorem wywalonym po prostu?! tylko jakis pajac!





EJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! OGRANIJCIE TO
http://www.mydeal.pl/caly_kraj/



a nie, to lipa, nabralam sie na chwyt marketingowy!

Ostatnio edytowany przez Dziunia! (2011-01-17 16:32:12)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zagadkizcalltv.pun.pl www.fma.pun.pl www.dogsofwars.pun.pl www.fajnizklasy1d.pun.pl www.fajnagrupa1.pun.pl